Race to Fitness Results 10/01/16 Lava Lava beach club Results

Lava Lava Beach Club presents
Hulakai 6th annual Race to Fitness
Official Divisions Results by: JTL Timing Systems – www.jtltiming.com
10/01/2016

Place Name Time
OC1 17-39 Male
1 KEOLA DUDOIT :38:29
2 KAHOOKAHI KANUHA :38:50
3 KADE PELEKANE :39:06
4 LORIN SELLARS :40:33
5 TYDE SPENCER :40:47
6 SEAN ALRELLANO :41:57
7 SAMSON CASTILLO :42:02
8 AARON NAHINA :42:26
9 DILLON PARENT :45:59
10 HA’AHEO KAIAWE :46:25
11 TAWAI MARGUARDT :48:03
12 JOEI NOA :51:09
13 CAPTAIN DEKONING 1:03:56

OC1 40-49 Male
1 EDDIE HAYWARD :37:02
2 KYLE KEAMO :43:18
3 JASON NAPHIAA :44:09
4 THEODORE IRELAND :47:37
5 PELE PELEKANE :48:20
6 BRIAN ANTONIO :57:03

OC1 50-59 Male
1 TROY A PARKEA-BAILEY :39:02
2 BILL MORRIS :39:29
3 DOUG COFELAND :41:07
4 CHRIS PAULACHAK :43:10
5 JIM ELLIOT :44:13
6 JON SALVADOR :45:25
7 JR LAI :48:14
8 VALE WILSON :48:58
9 WENDELL KAIAWE :49:18

OC1 60-69 Male
1 CHARLIE WHITE :50:18
2 NOLAN CHOCK :59:17
3 DAVE CLARK 1:01:44

SUP 40-49 Male
1 SHAWN MERIT 1:02:28

SUP – 14′ Male
1 JEFF OKUNA :56:07
2 DAVID OKITA :59:35
3 PAUL TUCKER 1:06:26
4 ALEX HUSLEY 1:11:34
5 KEVAN KAMIBAYASHI 1:14:24
6 JAMES HANLEY 1:16:15
7 EDGAR TULIAO 1:17:38
8 ALEC FIERMAN 1:21:38
9 TALMADGE MAGNO 1:23:56
10 RAYDON VASQUEZ 1:24:52
11 BRANDON HICKMAN 1:24:55
12 MATT TAYLOR 1:51:54

SUP – 12’6″ Male
1 MANA KANESHIRO 1:24:46
2 GUY YAMADA 1:27:08
3 DENNIS COGHILL 1:32:10

Surf Ski Male
1 AARON MAKAIMOKU :36:12

Prone Male
1 JASON NIXON 1:34:25
2 UMI CABRURA-ZUKE 1:54:30

OC2 Men Male
1 FERRY / KOJIMA :37:24
2 GRANT & RAY KAWAHI / LAWB :38:29
3 BILL & HAYDEN TAYLOR :41:11
4 Rani & Randy Riag :49:32
5 LASICH / VERN :55:14

OC4 Men Male
1 SHAN / NITTA ESPINAL / VANCE 1:00:01
2 RONDALD HAYWARD 1:05:07

SUP Elite Male
1 JERRY BESS :52:23
2 DYLAN LACEY 1:01:14

OC1 Elite Male
1 KYLE CHING :42:49

Rudderless Male
1 INA YNIGUES :42:11
2 KOA SPOM :42:46
3 CHRIS RUNNELLS 1:14:26

OC1 17-39 Female
1 EVONNE WILLIAMS :52:54
2 HARRIET PARSONS :57:00
3 ANELA DEKONING :58:55
4 HAAN KAHILI 1:01:09

OC1 40-49 Female
1 JENNIFER RANDALL :50:23
2 TRICIA TOM :55:10

OC1 50-59 Female
1 RUTH HAMAKAWA 1:02:41

OC1 60-69 Female
1 KAREN MICKIEVIC 1:13:11

SUP – 14′ Female
1 KYLIE JUBINA 1:23:07
2 SUSAN ANDERSON 1:26:23

OC2 Women Female
1 DANIEL / ALANI :42:12
2 DAWRS / BERIRNE :44:30
3 ALANA / U’ILANI ADAMS / MACABIO :47:42

OC4 Women Female
1 GIEL / KALA KALUHIWA / KALANIPIO 1:13:48

SUP Elite Female
1 MAHEALANI GAMBILL 1:03:50

OC1 Elite Female
1 ALISA PRENDERGAST :38:50

OC2 Mixed
1 PEREZ / SHUSTER :41:19
2 LEE / PLUNKETT :47:30
3 TRINIDAD / RING :48:55
4 CAPRI / AVERY :49:42